המכון הישראלי לוגו1 (1).jpg

״את הסדנה הזו, את ממש לא רוצה לפספס״

לינור גלרמן, תל אביב

כי תלמדי לצלם, כפי שמעולם לא למדת עד עכשיו. כי תלמדי לראות, כפי שמעולם לא ראית קודם. כי תגלי דברים שלא ידעת קודם: על עצמך, על הסובבים אותך, על הסיפור שלך. כי תקבלי כלים ויכולות שיאפשרו לך לשנות את מה שצריך, או לקבל ולאהוב את הקיים. כי תהיי מוקפת בנשים כמוך שיתנו לך אוזן קשבת, ועין נוספת, ומקום מחבק משלך. כי בשמונה מפגשים שבועיים תעברי תהליך שילווה אותך כל החיים. כי אין דבר כזה בשום מקום אחר. וכי הגיע הזמן שתשימי את עצמך לפני העדשה, בתוך המסגרת, באמצע, ובפוקוס. 

נשים מצלמות סיפור:

״קשה לי להסביר במילים את מה שעברתי, אז מזל שלימדת אותי לצלם.״

אפרת, כפר סבא

מתי:

מרץ-אפריל 2019 

8 מפגשים שבועיים, שעתיים כל מפגש.

ימי ה׳, שעה 18:00 בערב 

מיקום: המכון לחקר ויזואלי - הוד השרון 

עלות:

* 1800 ש״ח בהרשמה מוקדמת עד ה 30.01.19

* 2000 ש״ח בהרשמה רגילה, 

* 1700 ש״ח לחברה שמביאה חברה נוספת, ולתלמידי וחברי ״לצלם סיפור״.

כדי לשמר אווירה אינטימית ומקרבת, מספר המקומות מוגבל.

 

התקשרו עכשיו לפרטים נוספים וכדי שנשמור לכם מקום:

072.395.2800 

או, להרשמה, הקליקו כאן.

הפרטים:

האם זהו קורס צילום?


לא. זהו קורס של הסתכלות דרך מצלמה. הקורס לא מתיימר ללמד צילום מקצועי. אבל המצלמה היא הכלי שלנו, ונלמד לעבוד איתו, לרתום את סגולותיו המיוחדות ולאלף אותן לצורך הסיפורים שלנו. נלמד חשיפה, עומק חדות, עדשות, פילטרים, אור, וזמן ואיך שהמצלמה רואה אותם. נלמד פוקוס וקומפוזיציה, וצבעים, רקע וחזית - ובעיקר נלמד איך כל אלו מאפשרים לנו לראות, אבל באמת לראות, אחרת.
האם נדרש ממני ניסיון צילום קודם?


לא. יסודות צילום שנדבר עליהם בקורס יילמדו מאפס. אם יש לך ניסיון, או תשוקה לצילום ורקע של עבודה עם מצלמה, אדרבה. זו הזדמנות לקחת את הכישורים הללו הלאה וללמוד איך ליישם אותם במרחב הזדמנויות צילום רחב ושונה.
האם יש צורך במצלמה מקצועית או רצינית?


כן ולא. העקרונות איתם אנחנו עובדים מותאמים גם לעבודה עם מצלמות טלפונים או טאבלטים או מצלמות דיגיטליות פשוטות. יחד עם זאת - ככל שהמצלמה איתה תעבדי תאפשר לך לעשות איתה יותר, כך תוכלי להעמיק את החקר ואת ההסתכלות ולפיכך גם את התהליך שהם מאפשרים. מצלמה שמאפשרת לשלוט על צמצם ותריס, או להחליף עדשות תאפשר יותר ממצלמה שמצלמת אוטומטית. ההמלצה שלנו - פרגני לעצמך מצלמה רצינית שתתן לך יכולת ביטוי מקסימלית. אם את לא יודעת לעבוד איתה, זו ההזדמנות ללמוד.
האם זוהי קבוצת תמיכה? האם זה תהליך טיפולי?


כל קבוצה היא קבוצת תמיכה, וכל תהליך יכול להיות תרפויטי, גם אם הוא לא נקרא כך רשמית. זהו לא טיפול, ואין פה יומרה או שאיפה (או אחריות) טיפולית. אבל כן, בהחלט ובאופן גורף - יקרו לנו תהליכים מקלים, מייטיבים, מחוללי שינוי ומשמעות. לכן גם נדרשת פה מידה של חשיפה ופתיחות. הכל נעשה בעדינות ובמידה המתאימה לך, ברגישות ובחברותה אינטימית ותומכת. אבל כן, עבודה בקבוצה דינמית, היא תמיד, כשמאפשרים לה להיות, עבודה רגשית.
מהו התהליך היצירתי שיתקיים? מהו התהליך האימוני?


אנחנו נצלם, נכתוב, נביע עצמינו באופנים שיאפשרו חשיפה ובירור של הסיפור שלנו. ונתאמן בלראות באופן מודע. עקרונות האימון לראייה מודעת (VCT) שאובים מעקרונות הפסיכולוגיה הקוגניטיבית התנהגותית (CBT) בשילוב עם נגיעות מעולמות המיינדפולנס והדהרמה, NLP ופוטותרפיה. השילוב של כל הכלים הללו ביחד רוקח לנו חוויה ייחודית ומיוחדת, מופלאה ומשמעותית במיוחד.
איך נרשמים?


מתקשרים, שולחים הודעה, או מקליקים על כפתור ההרשמה שבעמוד זה. מספר מקומות מוגבל כך שהרשמה מוקדמת היא ייתרון, ולכן גם ניתנת הנחה להרשמה מוקדמת. דמי הרשמה של 250 ש״ח יקוזזו מהתשלום המלא לסדנה. וניתן לשלם בשני תשלומים. במקרה של ביטול השתתפות, עלות הקורס תוחזר במלאה, למעט דמי ההרשמה. לפרטים או לשאלות נוספות, את מוזמנת ליצור קשר. תמיד נשמח לשוחח ולהכיר.
יש לך שאלה נוספת שלא מצאת לה כאן תשובה?


צרי איתנו קשר - יכולה לשלוח מייל (בלינק שבתחתית העמוד) באפליקצית השיח (שבתחתית העמוד משמאל), או בטלפון. נשמח לחזור אליך מה שיותר מהר.

שאלות ותשובות:

ובואו, לצלם סיפור!  :-)

!מעולה, מתאים לי

התקשרו עכשיו: 072.395.2800 או, להרשמה, הקליקו כאן: