top of page

״סדנאות הורים וילדים מצלמים סיפור
הן השילוב המנצח של זמן ואיכות״

״עונג צרוף, הזדמנות נדירה, חד פעמי, מעולה״

אביטל קלרמן, גבעת עדה

איזו שנה מטורללת זו היתה. מאיפה בכלל להתחיל. כל מה שהכרנו, או חשבנו שהכרנו - התהפך עלינו. חירום הפך לשגרה, ריחוק נהיה חברתי, ביחד נהיה לבד, בידוד נהיה ביחד. הכל השתנה לנו אבל לכאורה נשאר אותו דבר, מציאות שעולה על כל דמיון, דמיון שלא דומה לכלום, וירטואלי שהפך לממשי, חיים דרך מסך, מסך כדרך חיים. 

 

מצד אחד הזמן כאילו קפא במקום. מצד שני שנה שלמה כאילו נעלמה לנו לתוך איזה ענן. ועם זאת, הנה, בכל זאת, כמו בכל שנה - שנה חדשה. עם התחלות, והתרגשויות ונקודות ציון משמעותיות במעגלי החיים האלו שלנו, עם קורונה וגם בלי. 

 

ובתוך כל זה - אנחנו. הורים, ילדים, משפחה - בסיפור שהיום יותר מאי פעם אנחנו ממש לא כל כך מצליחים באמת, אבל באמת, לראות.

איך מעכלים את כל זה? איך מבינים את כל זה? איך מתווכים את זה לילדים, איך מכילים את זה בעצמינו, איך עוצרים שנייה, לוקחים אוויר, אומרים - ואללה?

הורים וילדים מצלמים סיפור

* וגם סבים וסבות, דודים ודודות, וכל מבוגר והילד שלו

הקליקו על הציטוט כדי לקרוא, השתמשו בחיצים כדי לעבור בינהם: 

״מזמן לא חוויתי כזה זמן איכות עם הבן שלי, וכבר לא חשבתי שזה אפשרי. תודה שאפשרת לנו לחדש את הקשר ביננו ואת התקשורת שלנו כאמא ובן.״

נעמי (עם עמרי, 8), הדר יוסף

״זו סדנה לא נורמלית, יוצאת מגדר הרגיל״:

ויטלי שקורניצקי, חדרה

השנה יותר מתמיד. 

הורים וילדים מצלמים סיפור", מבית "לצלם סיפור" - היא סדנא חוויתית, קצרה וממוקדת, כייפית ומהנה - שמאפשרת לזוגות של הורים וילדיהם, בכל קומבינציה שהיא (והיו לנו כבר קומבינציות שונות ומשונות) ובאמצעות המצלמה - להתבונן  זה בזה, לראות זה את זה, להיות ביחד, לצחוק, להתרגש, לגעת, לחבק.

 

אין צורך בניסיון צילום מוקדם, או בציוד מתוחכם ומשוכלל. כל מצלמה תצלח למשימה (כן, גם סמארטפונים), וכל אחד יכול. כל שצריך זה את הרצון לקחת את הזמן להיות ביחד, ולראות זה את זה - אחרת, וכפי שרק מצלמה מאפשרת לראות. 

״בשלוש שעות לקחת אותנו מ ה׳עוף לי מהעיניים׳ - ל׳רואה לך בעיניים׳. באת לנו בדיוק בזמן.״  

זמן. איכות. 

אביבית שולמר, נתניה

אז קחו הפוגה מהמזגן, מהטלוויזיה או המחשב או הטלפון או הטבלט. קחו הפסקה מהקניון והפקקים והמאבק על חנייה. בלי ארטיק מטפטף או נקניקיה שמנונית, בלי רמקולים מצווחים או מוזיקה צורמת, בלי זפת ברגליים או כלור בעיניים, בלי ״אמא מתי נגיע״ או ״בסוף זה יגמר בבכי״, בלי לספור את הדקות עד שייגמר, או לחשב את הימים עד סוף החופש.

 

בסביבה שקטה, נינוחה, עם המון רוגע ונחת, בקצב שלכם, רק אתם והילדים, בעולם משלכם - בואו לראות זה את זה מחדש.

״זה משהו כל כך שונה ואחר בנוף הזה של פעילויות החופש. ממליצה, ממליצה, ממליצה.״ 

דקלה בורוכוב, תל אביב

מספר מקומות מוגבל, הרשמו עכשיו:

איך נרשמים? בקלות. מתקשרים אומרים תרשמו אותי. או שולחים מייל. או משאירים הודעה פה. או נכנסים לקישור הזה שפה ושולחים את טופס ההרשמה.

 

אבל אל תחכו. כי ההרשמה המוקדמת היא ממש לזמן קצר וכדי לשמר אווירה רגועה ונינוחה, מספר המקומות ממש מוגבל. 

הפרטים:

בחזרה לכל הקורסים והסדנאות

קופון חם.png

למי:

מיועד לילדים מגיל 7 ומעלה,

בזוגות של אחד על אחד - כל ילד והמבוגר שלו.

*צרו קשר לגבי תאומים. :-)

מתי - חופש גדול 2021:
25 ליוני, יום שישי, שעה 09:00-12:00 

1 ליולי, יום חמישי, שעה 16:00-19:00 
9 ליולי, יום שישי, שעה 
09:00-12:00

6 לאוגוסט, יום שישי, שעה 09:00-12:00
19 לאוגוסט, יום חמישי, שעה 16:00-19:00

מיקום: בית המכון לחקר ויזואלי

*דרך עין חי 33, כפר מלל (הוד השרון)

עלות (*לזוג של הורה וילד):

* בהרשמה מוקדמת (עד ה 15 ליוני 2021) - 400 ש״ח. 

* 450 ש״ח בהרשמה רגילה,

* 700 ש״ח לזוג הורים עם שני ילדים / 650 ש״ח בהרשמה מוקדמת. 
(דמי הרשמה של 120 ש״ח יגבו בעת התשלום, כחלק מסך התשלום לסדנה). 

 

כדי לשמר אווירה אינטימית ורגועה, מספר המקומות באמת מוגבל.
סה״כ משתתפים לסדנה - עד 10 זוגות. 

לפרטים נוספים וכדי שנשמור לכם מקום, הרשמו עכשיו:

 

לנרשמים עכשיו ולפני שיינמס:

* מחיר הרשמה חמה

      של 400 ש״ח לזןג

               של הורה וילד!

 • האם זהו קורס צילום?
  לא. זהו קורס של הסתכלות דרך מצלמה. הקורס לא מתיימר ללמד צילום מקצועי. אבל המצלמה היא הכלי שלנו, ונלמד לעבוד איתו, לרתום את סגולותיו המיוחדות ולאלף אותן לצורך הסיפורים שלנו. נלמד חשיפה, עומק חדות, עדשות, פילטרים, אור, וזמן ואיך שהמצלמה רואה אותם. נלמד פוקוס וקומפוזיציה, וצבעים, רקע וחזית - ובעיקר נלמד איך כל אלו מאפשרים לנו לראות, אבל באמת לראות, אחרת.
 • האם נדרש ממני ניסיון צילום קודם?
  לא. יסודות צילום שנדבר עליהם בקורס יילמדו מאפס. אם יש לך ניסיון, או תשוקה לצילום ורקע של עבודה עם מצלמה, אדרבה. זו הזדמנות לקחת את הכישורים הללו הלאה וללמוד איך ליישם אותם במרחב הזדמנויות צילום רחב ושונה.
 • האם יש צורך במצלמה מקצועית או רצינית?
  כן ולא. העקרונות איתם אנחנו עובדים מותאמים גם לעבודה עם מצלמות טלפונים או טאבלטים או מצלמות דיגיטליות פשוטות. יחד עם זאת - ככל שהמצלמה איתה תעבדי תאפשר לך לעשות איתה יותר, כך תוכלי להעמיק את החקר ואת ההסתכלות ולפיכך גם את התהליך שהם מאפשרים. מצלמה שמאפשרת לשלוט על צמצם ותריס, או להחליף עדשות תאפשר יותר ממצלמה שמצלמת אוטומטית. ההמלצה שלנו - פרגני לעצמך מצלמה רצינית שתתן לך יכולת ביטוי מקסימלית. אם את לא יודעת לעבוד איתה, זו ההזדמנות ללמוד.
 • האם זוהי קבוצת תמיכה? האם זה תהליך טיפולי?
  כל קבוצה היא קבוצת תמיכה, וכל תהליך יכול להיות תרפויטי, גם אם הוא לא נקרא כך רשמית. זהו לא טיפול, ואין פה יומרה או שאיפה (או אחריות) טיפולית. אבל כן, בהחלט ובאופן גורף - יקרו לנו תהליכים מקלים, מייטיבים, מחוללי שינוי ומשמעות. לכן גם נדרשת פה מידה של חשיפה ופתיחות. הכל נעשה בעדינות ובמידה המתאימה לך, ברגישות ובחברותה אינטימית ותומכת. אבל כן, עבודה בקבוצה דינמית, היא תמיד, כשמאפשרים לה להיות, עבודה רגשית.
 • מהו התהליך היצירתי שיתקיים? מהו התהליך האימוני?
  אנחנו נצלם, נכתוב, נביע עצמינו באופנים שיאפשרו חשיפה ובירור של הסיפור שלנו. ונתאמן בלראות באופן מודע. עקרונות האימון לראייה מודעת (VCT) שאובים מעקרונות הפסיכולוגיה הקוגניטיבית התנהגותית (CBT) בשילוב עם נגיעות מעולמות המיינדפולנס והדהרמה, NLP ופוטותרפיה. השילוב של כל הכלים הללו ביחד רוקח לנו חוויה ייחודית ומיוחדת, מופלאה ומשמעותית במיוחד.
 • איך נרשמים?
  מתקשרים, שולחים הודעה, או מקליקים על כפתור ההרשמה שבעמוד זה. מספר מקומות מוגבל כך שהרשמה מוקדמת היא ייתרון, ולכן גם ניתנת הנחה להרשמה מוקדמת. דמי הרשמה של 250 ש״ח יקוזזו מהתשלום המלא לסדנה. וניתן לשלם בשני תשלומים. במקרה של ביטול השתתפות, עלות הקורס תוחזר במלאה, למעט דמי ההרשמה. לפרטים או לשאלות נוספות, את מוזמנת ליצור קשר. תמיד נשמח לשוחח ולהכיר.
 • יש לך שאלה נוספת שלא מצאת לה כאן תשובה?
  צרי איתנו קשר - יכולה לשלוח מייל (בלינק שבתחתית העמוד) באפליקצית השיח (שבתחתית העמוד משמאל), או בטלפון. נשמח לחזור אליך מה שיותר מהר.

שאלות ותשובות:

bottom of page