top of page

לקחת שליטה על החשיפה, לקחת שליטה על הסיפור.

האימון לראייה מודעת (Visual Cognitive Training)™ היא שיטת העבודה הייחודית אשר פותחה במכון לחקר ויזואלי ואשר מהווה את המתודה המאפשרת את תהליכי השינוי אשר אנו מחוללים באנשים, במוסדות, בארגונים - בחברה בה אנו חיים. באמצעות עבודה עם מצלמה ותוך שימוש בכלים, שפה ומתודות השאולים מעולם הצילום ובשילוב עם עולמות תוכן של מדעי החברה, הרוח וההתנהגות - האימון לראייה מודעת™ מאפשר ומעודד הסתכלות, עיבוד, הבנה אחרת ובהכרח גם שינוי בתפיסת המציאות שלנו ואיך שאנחנו מתנהלים בתוכה.

 

כשיטה של חקר ויזואלי זהו מודל העושה שימוש במצלמה כמתודת מחקר עדכנית, חדשנית ורלוונטית במיוחד לתרבות של צריכה ויזואלית חסרת תקדים. זהו מודל השואל את סגולותיה הייחודיות של המצלמה ככלי זמין, נגיש ואפקטיבי מאין כמותו לעבודה על תהליכים חברתיים בבודדים, בקבוצות, בארגונים במוסדות. זו שיטה שמלמדת התבוננות מודעת - להפוך ולפרוץ את גבולות ההסתכלות והחשיבה האוטומטים, האינסטינקטיבים בהם כולנו מורגלים מלידה, לשאול שאלות שלא שאלנו ולמצוא תשובות שלא ראינו למרות שהיו לנו שם תמיד מול העיניים. היא מעניקה כישורי חיים, שמשנים חיים, לכל החיים.

 

כמודל תרפויטי טיפולי, האימון לראייה מודעת, או VCT™ היא שיטת אימון פורצת דרך ועוצמתית במיוחד המשלבת חקר ויזואלי עם מתודות של CBT - Cognitive Behavioral Therapy ומודלים טיפולים נוספים כמו NLP, Mindfulness, פותוטרפיה ואימון אישי. זהו תהליך טרפויתי שמשתמש במצלמה כדי להניע ולייצר תהליכים של שינוי תודעתי ורגשי מייטיב ומקל אצל אנשים בריאים ותפקודיים, (קבוצות ופרטנים, ילדים, בני נוער ומבוגרים, זוגות ומשפחות). בשימוש משולב עם מודלים פסיכותרפים ועל ידי מלווים מוסמכים, VCT™ מאפשר לתת מענה זריז ואפקטיבי במיוחד למגוון אתגרים רגשיים התנהגותיים שאינם קלינים במהותם, אבל אשר ייתכן ומקורם בחרדות, לחץ, דכאון, קשיי תקשורת, קשיים במערכות יחסים, לקויות חברתיות וכדומה.  

 

בבסיס העבודה באימון לראייה מודעת אנו עושים שימוש במצלמה וביכולתה הייחודית לאפשר התבוננות חוקרת אשר מעמידה את עולמנו הקוגניטיבי, הרגשי והתנהגותי במבחן המציאות. ברובד הראשוני של תהליך האימון לראייה מודעת בעזרת המצלמה אנו מזהים תפיסות העולם, אמונות יסוד, דפוסי מחשבה והתנהגות המתרחשים מחוץ למודעות או לתודעה שלנו ומנהלים אותנו באופן אוטומטי, פאסיבי בכל מרחבי החיים. ברובד השני אנו נעזרים במצלמה כדי לבחון, לברר, לחקור את "תמונת המציאות" הזו, ולהתבונן בה באופן שונה, אחר, מודע. ברובד השלישי אנו מסתייעים במצלמה לבנות מחדש תמונת מציאות חלופית - נשלטת, מייטיבה ומתקנת.

השיטה הומצאה ופותחה כדי להנגיש, לאפשר ולהטמיע חקר ויזואלי והתבוננות מודעת בקרב קהלים רחבים ושונים, בחתכים מגוונים של אוכלוסיות ושימושים. במגזר הפרטי אנו עובדים עם בודדים, משפחות, קבוצות בטווח גילאים נרחב, ובמגזר הציבורי אנו פורצי דרך במוסדות, ארגונים, עסקים, ייעוץ ארגוני, אקדמיה, בתי ספר, חינוך אלטרנטיבי, טיפול ואומנות. בכל אחד מחתכי האוכלוסיה הללו ובשיתופי פעולה בינהם אנו שואפים לחולל שינוי אישי, קהילתי, חברתי, סביבתי ותרבותי על ידי הגברת המודעות לסביבה הויזואלית בה אנו חיים ולמידה של כלים מעשיים להתמודדות מושכלת, אחראית, ומפתחת.

אימון לראייה מודעת

Visual Congnitive

Training

אודות >> האימון לראייה מודעת (VCT)™

bottom of page