top of page
המכון הישראלי לוגו1 (1).jpg

״את הסדנה הזו, את ממש לא רוצה לפספס״

לינור גלרמן, תל אביב

כי תלמדי לצלם, כפי שמעולם לא למדת עד עכשיו. כי תלמדי לראות, כפי שמעולם לא ראית קודם. כי תגלי דברים שלא ידעת קודם: על עצמך, על הסובבים אותך, על הסיפור שלך. כי תקבלי כלים ויכולות שיאפשרו לך לשנות את מה שצריך, או לקבל ולאהוב את הקיים. כי תהיי מוקפת בנשים כמוך שיתנו לך אוזן קשבת, ועין נוספת, ומקום מחבק משלך. כי בשמונה מפגשים שבועיים תעברי תהליך שילווה אותך כל החיים. כי אין דבר כזה בשום מקום אחר. וכי הגיע הזמן שתשימי את עצמך לפני העדשה, בתוך המסגרת, באמצע, ובפוקוס. 

נשים מצלמות סיפור:

״קשה לי להסביר במילים את מה שעברתי, אז מזל שלימדת אותי לצלם.״

אפרת, כפר סבא

״עד שלא חווים את זה, לא באמת מבינים מה זה״:

אורית סולומון, כפר סבא

נכון.  אז ככה:
 

זו סדנה של צילום. את תלמדי מה זה פוקוס, ומה זה פריים, ואיך בוחרים עומק חדות, ואיך משתמשים באור אבל גם בחושך, מה זה קומפוזיציה, ואיך לעזאזל מצלמים סלפי טוב. אבל לא תלמדי טבלאות צמצם ואיך לסנכרן פלש עם פנסי קוורץ, כי היום צילום זה בכלל לא ענין של טכניקה או ציוד או אפילו מצלמה משוכללת. דבר ראשון שתלמדי אצלינו זה שצילום מתחיל ונגמר בעיניים, והכל זה ענין של הסתכלות. מיקוד, וזווית ראייה וכל אלו זה בחיים, לא רק במצלמה. מדעי ההסתכלות קוראים לזה. תלמדי (רק) אצלינו את מדעי ההסתכלות.

זו סדנה שהיא גם אימון אישי וגם עבודת קבוצה, נשית. כל זה במינון שמתאים לך, כי כמו שלומדים דבר ראשון (רק) אצלנו, זה שחשיפה גם בראש וגם במצלמה, היא תמיד נשלטת, ושלקחת שליטה על החשיפה זה לקחת שליטה על הסיפור. במצלמה, כמו בחיים.
 

זה סדנה שתאפשר לך להתבונן על הסיפור שלך מחדש. להכיר אותו אחרת. ואני אומרת סיפור ולא מציאות, כי כמו עוד שלומדים (רק) אצלנו, כשלוקחים מצלמה ליד המציאות מתחמקת מהעין. סיפור, זה יש לכולנו. זו לא סדנה טיפולית, אבל קורים שם דברים שמניעים שינוי, או קבלה, או אנרגיה חדשה. כמו שתלמדי אצלינו - לא צריך שיהיה כאב כדי להשמיע זעקה.
 

זה לא פוטותרפיה. זה אימון לראייה מודעת, וזו שיטה שמבוססת בעיקרה על CBT, משלבת מיינדפולנס, נוגעת בגשטלט, מזכירה NLP, ועוד כל מני כלים שעושים כעיקרון את אותו הדבר במטרה ליצור חיבור בין מה שברור לנו ומה שלא. כמו שאנחנו תמיד אומרים אצלינו - אם יש דיאלוג בין המודע לתת מודע, צריך רק ללמוד להקשיב לו, צריך לראות אותו מתרחש.
 

״איך לא פרגנתי לעצמי את זה קודם.״

יערה מאור-לוין, אשקלון

חדש. אחר. שונה. מיוחד.

צילום כאימון לראייה מודעת.

זה שמונה מפגשים שבועיים, שעתיים וקצת בערב. נתחיל את המחזור הבא במרץ. וזה עולה 1800 ש''ח (פחות בהרשמה מוקדמת), שזה מחיר שרובכן לא תהססנה להוציא על קוסם למסיבת יומולדת של הילד בן החמש, אבל תתחבטו במשך שלושה שבועות או חיים שלמים אם להוציא על עצמכן. סליחה שאני אומרת, אבל עוד דבר שלומדים אצלינו זה לשים דברים בפרופורציה ובפרספקטיבה. אה, ובסוף יש גם תערוכה משגעת, וכן, עלות ההפקה שלה גם כבר כרוכה במחיר הזה.

וכן - כדי לאפשר את כל הקסם הזה ממש חשוב לי שהקבוצות תהיינה קטנות ואינטימיות, אז באמת שיש רק עוד מעט מקומות, זה לא סתם בשביל הפרסום. (וכן, יהיו עוד מחזורים, אבל לא יכולה לומר מתי. וכן, יש גם קבוצות כאלו לגברים. וגם קבוצות מעורבות. וגם תהליכים פרטניים. וגם דברים אחרים שאפשר לעשות, אבל בשביל זה תצטרכו לדפדף באתר).  :-)

טוב, נראה לי שזה בדיוק מה שחיפשתי.״

יפית מלמד, רמת השרון

איך נרשמים, שאלתם. בקלות. מתקשרים אומרים תרשמי אותי. או שולחים מייל. או משאירים הודעה פה. או נכנסים לקישור הזה שפה ושולחים את טופס ההרשמה.

 

אבל אל תחכו. כי ההרשמה המוקדמת היא ממש לזמן מוגבל. אז תפסיקו לחשוב כל כך הרבה, והרשמו עכשיו. כמו שלומדים אצלינו - תמונה שאין לה קהל, היא תמונה שמעולם לא צולמה. אז בואו, לצלם סיפור.
 

באחריות, אני אומרת, אתן לא תתחרטו.

ללמוד לצלם אחרת. ללמוד לראות אחרת.

הפרטים:

מתי:

מרץ-אפריל 2019 

8 מפגשים שבועיים, שעתיים כל מפגש.

ימי ה׳, שעה 18:00 בערב 

מיקום: המכון לחקר ויזואלי - הוד השרון 

עלות:

* 1800 ש״ח בהרשמה מוקדמת עד ה 30.01.19

* 2000 ש״ח בהרשמה רגילה, 

* 1700 ש״ח לחברה שמביאה חברה נוספת, ולתלמידי וחברי ״לצלם סיפור״.

כדי לשמר אווירה אינטימית ומקרבת, מספר המקומות מוגבל.

 

התקשרו עכשיו לפרטים נוספים וכדי שנשמור לכם מקום:

052.953.6496 

או, להרשמה, הקליקו כאן.

שאלות ותשובות:

ובואו, לצלם סיפור!  :-)

!מעולה, מתאים לי

התקשרו עכשיו: 052.953.6496 או, להרשמה, הקליקו כאן:

bottom of page