top of page
מצגת100_0312.jpg

התשובות לא תמיד באות כשזקוקים להן. לפעמים רבות קורה שהצורך לחכות להן, הוא התשובה האפשרית היחידה.

ז'וזה סאראמאגו' מתוך הספר"על העיוורון"

קשה לנו. נדמה שאנחנו כולנו חיים בתוך סיר לחץ שלא מפסיק לבעבע. ובתוכו אנחנו, הילדים שלנו, הנוער שלנו, ההורים שלנו, הקרובים לנו -- כואבים מתסכול, דאגת יתר, חרדות מכל מה שמסביבנו, מכל מה שבתוכינו. אנחנו מסתובבים עם תחושת דכדוך, ניכור, ריחוק ובדידות. אנו מרגישים חסרי ערך, או חסרי אונים, וחוסר אנרגיה, או רצון, או תקווה, או יכולת, לקחת את עצמנו בידיים, להפחית את הסבל, להניע שינוי.

האימון לראייה מודעת הוא מתודה חדשנית ופורצת דרך בהנעת תהליכי שינוי מיטבים, שאינם טיפוליים. זהו תהליך חווייתי, מרתק וסופר אפקטיבי אשר מאפשר באמצעות מצלמה, והלכה למעשה - להתבונן אל תוככי חיי הנפש שלנו, או כפי שאנו קוראים לו - ״הסיפור״ אותו אנו מספרים לעצמנו, על עצמנו, על אחרים, על המציאות בה אנו חיים.

 

באמצעות מצלמה ובתהליך רגיש ופותח עיינים, אנו למדים לזהות את הסיפור, להבין ולעבד אותו, ואז גם לבנות אותו, פיזית וממש - מחדש. 

אם אתה יכול להביט, ראה. אם אתה יכול לראות, התבונן.

אנו חיים היום בעולם שכולו עובר לנו דרך העיניים, באמצעות המסכים שלנו אשר משקפים לנו סוג של מציאות בתוכה אנחנו מנסים - ולא תמיד מצליחים - להתמקם, לפעול, לחיות. אבל מחקרים מובילים בתחום חקר המח והנוירופסיגולוכיה מוכיחים לנו שוב ושוב כי המח האנושי מעבד מידע ויזולאי אחרת משהו מעבד כל מידע אחר. כתוצאה מכך - אנו פחות חיים את המציאות שלנו, יותר חיים השתקפות שלה, תפיסת מציאות, המתבססת על תמונות, מסרים חזותיים, סמלים, אייקונים, קודים ויזואלים של התנהגות חברתית, שכל כך הרבה פעמים - הקשר בינם לבין המציאות, הוא מקרי בלבד.

לראות, אבל באמת לראות. אחרת, אבל באמת אחרת.  

האימון לראייה מודעת היא מתודה חדשנית ופורצת דרך אשר מאפשרת ומניעה תהליכים של שינוי רגשי מייטיב, משפר, מרפא. בתהליך רגיש ומרגש של חקר ויזואלי חוויתי ויצרתי אנו שואלים מהמצלמה את התכונות הכל כך ייחודיות שלה, ומשתמשים בה כדי לראות, אבל באמת לראות - אחרת, אבל באמת אחרת - את הסיפורים אותם אנו חיים. ברובד הראשון אנו נעזרים במצלמה כדי להפריד בין הסיפור שלנו, לבין המציאות בה הוא משתקף. ברובד השני אנו חושפים את הסיפור שלנו, פיקסל אחרי פיקסל - מפענחים אותו, מבינים אותו, מעבדים אותו. ובסופו של תהליך - אנו משתמשים במצלמה כדי לייצר את תמונת המציאות שלנו מחדש. 

״קשה לי להסביר במילים את מה שעברתי, אז מזל שלימדת אותי לצלם.״

אפרת, כפר סבא

הפרטים:

 • האם זהו קורס צילום?
  לא. זהו קורס של הסתכלות דרך מצלמה. הקורס לא מתיימר ללמד צילום מקצועי. אבל המצלמה היא הכלי שלנו, ונלמד לעבוד איתו, לרתום את סגולותיו המיוחדות ולאלף אותן לצורך הסיפורים שלנו. נלמד חשיפה, עומק חדות, עדשות, פילטרים, אור, וזמן ואיך שהמצלמה רואה אותם. נלמד פוקוס וקומפוזיציה, וצבעים, רקע וחזית - ובעיקר נלמד איך כל אלו מאפשרים לנו לראות, אבל באמת לראות, אחרת.
 • האם נדרש ממני ניסיון צילום קודם?
  לא. יסודות צילום שנדבר עליהם בקורס יילמדו מאפס. אם יש לך ניסיון, או תשוקה לצילום ורקע של עבודה עם מצלמה, אדרבה. זו הזדמנות לקחת את הכישורים הללו הלאה וללמוד איך ליישם אותם במרחב הזדמנויות צילום רחב ושונה.
 • האם יש צורך במצלמה מקצועית או רצינית?
  כן ולא. העקרונות איתם אנחנו עובדים מותאמים גם לעבודה עם מצלמות טלפונים או טאבלטים או מצלמות דיגיטליות פשוטות. יחד עם זאת - ככל שהמצלמה איתה תעבדי תאפשר לך לעשות איתה יותר, כך תוכלי להעמיק את החקר ואת ההסתכלות ולפיכך גם את התהליך שהם מאפשרים. מצלמה שמאפשרת לשלוט על צמצם ותריס, או להחליף עדשות תאפשר יותר ממצלמה שמצלמת אוטומטית. ההמלצה שלנו - פרגני לעצמך מצלמה רצינית שתתן לך יכולת ביטוי מקסימלית. אם את לא יודעת לעבוד איתה, זו ההזדמנות ללמוד.
 • האם זוהי קבוצת תמיכה? האם זה תהליך טיפולי?
  כל קבוצה היא קבוצת תמיכה, וכל תהליך יכול להיות תרפויטי, גם אם הוא לא נקרא כך רשמית. זהו לא טיפול, ואין פה יומרה או שאיפה (או אחריות) טיפולית. אבל כן, בהחלט ובאופן גורף - יקרו לנו תהליכים מקלים, מייטיבים, מחוללי שינוי ומשמעות. לכן גם נדרשת פה מידה של חשיפה ופתיחות. הכל נעשה בעדינות ובמידה המתאימה לך, ברגישות ובחברותה אינטימית ותומכת. אבל כן, עבודה בקבוצה דינמית, היא תמיד, כשמאפשרים לה להיות, עבודה רגשית.
 • מהו התהליך היצירתי שיתקיים? מהו התהליך האימוני?
  אנחנו נצלם, נכתוב, נביע עצמינו באופנים שיאפשרו חשיפה ובירור של הסיפור שלנו. ונתאמן בלראות באופן מודע. עקרונות האימון לראייה מודעת (VCT) שאובים מעקרונות הפסיכולוגיה הקוגניטיבית התנהגותית (CBT) בשילוב עם נגיעות מעולמות המיינדפולנס והדהרמה, NLP ופוטותרפיה. השילוב של כל הכלים הללו ביחד רוקח לנו חוויה ייחודית ומיוחדת, מופלאה ומשמעותית במיוחד.
 • איך נרשמים?
  מתקשרים, שולחים הודעה, או מקליקים על כפתור ההרשמה שבעמוד זה. מספר מקומות מוגבל כך שהרשמה מוקדמת היא ייתרון, ולכן גם ניתנת הנחה להרשמה מוקדמת. דמי הרשמה של 250 ש״ח יקוזזו מהתשלום המלא לסדנה. וניתן לשלם בשני תשלומים. במקרה של ביטול השתתפות, עלות הקורס תוחזר במלאה, למעט דמי ההרשמה. לפרטים או לשאלות נוספות, את מוזמנת ליצור קשר. תמיד נשמח לשוחח ולהכיר.
 • יש לך שאלה נוספת שלא מצאת לה כאן תשובה?
  צרי איתנו קשר - יכולה לשלוח מייל (בלינק שבתחתית העמוד) באפליקצית השיח (שבתחתית העמוד משמאל), או בטלפון. נשמח לחזור אליך מה שיותר מהר.

שאלות ותשובות:

ובואו, לצלם סיפור!  :-)

!מעולה, מתאים לי

התקשרו עכשיו: 052.953.6496 או, להרשמה, הקליקו כאן:

bottom of page