״השילוב המנצח של זמן ואיכות״

*שימו לב - לאור הדרישה הוספנו שלושה מועדים חדשים! 

עונג צרוף, הזדמנות נדירה, חד פעמי, מעולה

אביטל קלרמן, גבעת עדה

קחו את עצמכם, את הילד שבחייכם (או את המבוגר שלכם) ומצלמה, ובואו להעביר ביחד שלוש שעות קסומות של עונג. 

 

״הורים וילדים מצלמים סיפור״ של המכון לחקר ויזואלי - היא סדנא חוויתית, קצרה וממוקדת, והכי חשוב כייפית ומהנה - שמאפשרת לזוגות של הורים וילדיהם, בכל קומבינציה שהיא (והיו לנו כבר קומבינציות שונות ומשונות) ובאמצעות המצלמה - להתבונן  זה בזה, לראות זה את זה, להיות ביחד, לצחוק, להתרגש, לגעת, לחבק.

הורים וילדים מצלמים סיפור

* וגם סבים וסבות, דודים ודודות, וכל מבוגר והילד שלו

אין צורך בניסיון צילום מוקדם, או בציוד מתוחכם ומשוכלל. כל מצלמה תצלח למשימה (כן, גם סמארטפונים), וכל אחד יכול. כל שצריך זה את הרצון לקחת את הזמן להיות ביחד, ולראות זה את זה - אחרת, וכפי שרק מצלמה מאפשרת לראות. 

הקליקו על הציטוט כדי לקרוא, השתמשו בחיצים כדי לעבור בינהם: 

״מזמן לא חוויתי כזה זמן איכות עם הבן שלי, וכבר לא חשבתי שזה אפשרי.

תודה שאפשרת לנו לחדש את הקשר ביננו ואת התקשורת שלנו כאמא ובן.״

נעמי (עם עמרי, 8), הדר יוסף

מה בסדנה:

סדרה של פעילויות צילום מקסימות ומותאמות גיל,

הדרכה צמודה, 

קבוצות קטנות ואינטימיות,

עבודה זוגית אישית, כל אחד בקצב ובסגנון משלו,

בסביבה שקטה, נינוחה, עם המון רוגע ונחת ופרטיות,

מותאם ומיועד למצלמות סמארטפונים,

ובונוס נוסף וללא עלות - תמונות שלכם, כל זוג בנפרד, מצולמות על ידי צלם פורטרטים מקצועי. גם למזכרת, אבל גם כדי שתראו, אבל באמת תראו, איך כל זה נראה, אבל באמת נראה, מהצד

הצלחת לייצר משהו כל כך שונה ואחר בנוף הזה של פעילויות החופש הגדול. ממליצה, ממליצה, ממליצה. 

אביבית שולמר, נתניה

דקלה בורוכוב, תל אביב

מספר מקומות מוגבל, הרשמו עכשיו:

איך נרשמים? בקלות. מתקשרים אומרים תרשמו אותי. או שולחים מייל. או משאירים הודעה פה. או נכנסים לקישור הזה שפה ושולחים את טופס ההרשמה.

 

אבל אל תחכו. כי ההרשמה המוקדמת היא ממש לזמן קצר וכדי לשמר אווירה רגועה ונינוחה, מספר המקומות ממש מוגבל. 

לאור התחדשות החשש מהתפרצות הקורונה - אנו מצמצמים משמעותית את מספר המשתתפים בכל סדנה. בהתאם לכך הוספנו מועדים חדשים להרשמה:

הפרטים:

בחזרה לכל הקורסים והסדנאות

מיועד לילדים מגיל 7 ומעלה,

בזוגות של אחד על אחד - כל ילד והמבוגר שלו.

*צרו קשר לגבי תאומים. :-)

שימו לב למועדים החדשים:
(*מועדים מוחשכים סגורים להרשמה)

25 ליוני, יום שישי, שעה 09:00-12:00  

1 ליולי, יום חמישי, שעה 16:00-19:00 
9 ליולי, יום שישי, שעה 09:00-12:00 

23 ליולי, יום שישי, שעה 09:00-12:00 

יום שבת, 31 ליולי, שעה 10:00-13:00 

6 לאוגוסט, יום שישי, שעה 09:00-12:00
יום שבת, 14 לאוגוסט, שעה 10:00-13:00
19 לאוגוסט, יום חמישי, שעה 16:00-19:0

בית המכון לחקר ויזואלי

*דרך עין חי 33, כפר מלל (הוד השרון)

380 ש״ח לזוג של הורה וילד, 

520 ש״ח לזוג הורים עם שני ילדים,
(דמי הרשמה של 120 ש״ח יגבו בעת התשלום, כחלק מסך התשלום לסדנה). 

 

כדי לשמר אווירה אינטימית ורגועה, מספר המקומות באמת מוגבל.
סה״כ משתתפים לסדנה - עד 10 זוגות. 

לפרטים נוספים וכדי שנשמור לכם מקום, הרשמו עכשיו:

 

לאיזה גילאים מיועדת הסדנה?


לילדים מגיל 7 ומעלה (כיתה א׳).
היו לנו ילדודס שרק עולים לכיתה א׳, והיו לנו ילדים אחרי צבא, וכולם, בלי כל קשר לגיל, נהנו והפיקו מהסדנה את שמתאים להם במדויק. למרות שהעבודה נעשית בין הורה וילד, כל אחד עם עצמו - אנו בכל זאת משתדלים לתאם את הקבוצות כך שחתך הגילאים יהיה משותף, ככל שניתן. אם אתם מודאגים לגבי גילאי המשתתפים שלכם, שאלו אותנו על כך באופן ספציפי.
האם יש צורך בניסיון או יכולת צילום?


לא. צריך ניסיון בהסתכלות ויכולת לראות. :-) כל פעילויות הצילום מותאמות במיוחד למגוון יכולות צילום וגילאי המשתתפים. הנחיה וליווי צמוד לכל אורך הסדנה מאפשרים התנסות חוויתית וצילום יצירתי, אישי ומשמעותי לכל זוג משתתפים, ללא צורך בנסיון קודם.
האם יש צורך במצלמה מקצועית או רצינית?


כן ולא.
הסדנה בנויה לעבודה עם מצלמות סמאטפון וטאבלטים, וכל פעילות הצילום מתאפשרת בקלות עם כל מצלמה דיגיטלית פשוטה ובסיסית ביותר.
עם זאת, למי שיש מצלמה רצינית או לחובבי צילום בכל הגילאים - זו הזדמנות נהדרת לתרגל, ללמוד, לקבל קצת טיפים - ולצלם תמונות מרהיבות וייחודיות.
כמה מצלמות צריך להביא?


במהלך הסדנה תצלמו זה את זה, כך שכמובן ששתי מצלמות לכל זוג של הורה וילד יאפשרו יותר. אם יש רק מצלמה אחת, גם לא סוף העולם, תמיד אפשר להעביר אותה בינכם ולקחת תורות.
איך נרשמים?


מתקשרים, שולחים הודעה, או מקליקים על כפתור ההרשמה שבעמוד זה. מספר מקומות מוגבל כך שהרשמה מוקדמת היא ייתרון, ולכן גם ניתנת הנחה להרשמה מוקדמת. דמי הרשמה של 120 ש״ח יקוזזו מהתשלום המלא לסדנה. וניתן לשלם בשני תשלומים. במקרה של ביטול השתתפות, עלות הסדנה תוחזר במלואה, למעט דמי ההרשמה.
*לא תוחזר עלות הסדנה לביטולים של פחות מ 72 שעות לפני מועד הסדנה. לפרטים או לשאלות נוספות, אתם מוזמנים ליצור קשר. תמיד נשמח לשוחח ולהכיר.
יש לכם שאלה נוספת שלא מצאתם לה כאן תשובה?


צרו איתנו קשר - אפשר לשלוח מייל (בלינק שבתחתית העמוד) באפליקצית השיח (שבתחתית העמוד משמאל), או בטלפון. נשמח לחזור אליכם מה שיותר מהר.
האם העבודה היא בקבוצה או שכל זוג עובד בנפרד?


הסדנה היא סדנה קבוצתית שפתוחה לעד 10 זוגות של מבוגרים וילדים. היאספות, פתיחה וסיכום הסדנה, כולל צפייה משותפת בתמונות - יתקיימו בקבוצה. אבל מרחב העבודה שלנו גדול ופתוח כדי לאפשר לכל זוג לעבוד באופן עצמאי ואישי, בקצב מתאים ונח, באינטימיות ובפרטיות, כל זוג בעולמו שלו.
מי ומה מצלמים?


עבודת הצילום נעשית על ידי כל זוג משתתפים - גם המבוגרים וגם הילדים מצלמים זה את זה, בסדרה של פעילויות צילום מונחות ומונגשות, עם ליווי וסיוע צמוד של צוות הסדנה.
האם אפשר לבוא עם סבא או סבתא, דוד או דודה? או שחייבים להיות אמא או אבא?


הסדנה פתוחה לכל חיבור של מבוגר - והילד הקרוב אליו. סבים וסבות, דודים ודודות, אפילו אחים גדולים מאד מוזמנים, ואין שום הגבלה למבנה משפחה כזה או אחר. היתה לנו פעם אחת גם שכנה שבאה, בחזקת הסבתא המאומצת. מבוגר והילד שלו, זה כל מה שצריך.
מה אם אנחנו רוצים להגיע עם שני ילדים או יותר?


הדגש בעבודה הוא על חיבור של אחד על אחד בין הורה וילד, ללא הסחות דעת, ללא צורך לחלק תשומת לב, או לפצל את הזמן בין שני ילדים או יותר.

במידה ותרצו להגיע עם יותר מילד אחד, זו הזדמנות להגיע עם מבוגר נוסף - אולי סבתא תרצה להצטרף, אולי הדודה - ובמהלך הסדנה להתחלף בזוגות של מבוגר וילד. משפחות שרוצות להגיע עם שני ילדים (או יותר) - דברו אתנו באופן נקודתי.
כמה זמן נמשכת הסדנה?


בדרך כלל סדנה נמשכת כשלוש שעות. אנו מתחילים בהתכנסות, קצת הסברים והנחיות, ואז יוצאים לחלק הארי של הסדנה שהיא עבודת הצילום שנמשכת בערך כשעה. צפייה קבוצתית בתוצרי הסדנה, סיכום ועיבוד קצר יסכמו את הפעילות.
האם הפעילות מתקיימת בחוץ או במזגן?


התכנסות וסיכום יתקיימו במזגן - בסטודיו מקורר עם שתייה קרה וחמה ושרותים וכל מה שצריך. עבודת הצילום תתקיים בחוץ, בחצר, עם אזורים מוצלים, סככות וציליות, ולכן גם אנו מתחילים את הסדנה בשעות הבוקר. עד לחום של הצהריים, כבר נהיה שוב בפנים במזגן, לסיכום הסדנה.

שאלות ותשובות:

אז קחו הפוגה מהמזגן או מהמחשב. קחו הפסקה מהקניון ומה״אמא תקני לי״. בלי ארטיק מטפטף או רמקולים מצווחים, בלי ״בסוף זה יגמר בבכי״, או לחשב את הימים עד סוף החופש. רק אתם, הילדים, והמצלמה -  בעולם משלכם - בואו לראות זה את זה מחדש.