top of page

״השילוב המנצח של זמן ואיכות״

*שימו לב - לאור הדרישה הוספנו שלושה מועדים חדשים! 

עונג צרוף, הזדמנות נדירה, חד פעמי, מעולה

אביטל קלרמן, גבעת עדה

קחו את עצמכם, את הילד שבחייכם (או את המבוגר שלכם) ומצלמה, ובואו להעביר ביחד שלוש שעות קסומות של עונג. 

 

״הורים וילדים מצלמים סיפור״ של המכון לחקר ויזואלי - היא סדנא חוויתית, קצרה וממוקדת, והכי חשוב כייפית ומהנה - שמאפשרת לזוגות של הורים וילדיהם, בכל קומבינציה שהיא (והיו לנו כבר קומבינציות שונות ומשונות) ובאמצעות המצלמה - להתבונן  זה בזה, לראות זה את זה, להיות ביחד, לצחוק, להתרגש, לגעת, לחבק.

הורים וילדים מצלמים סיפור

* וגם סבים וסבות, דודים ודודות, וכל מבוגר והילד שלו

אין צורך בניסיון צילום מוקדם, או בציוד מתוחכם ומשוכלל. כל מצלמה תצלח למשימה (כן, גם סמארטפונים), וכל אחד יכול. כל שצריך זה את הרצון לקחת את הזמן להיות ביחד, ולראות זה את זה - אחרת, וכפי שרק מצלמה מאפשרת לראות. 

הקליקו על הציטוט כדי לקרוא, השתמשו בחיצים כדי לעבור בינהם: 

״מזמן לא חוויתי כזה זמן איכות עם הבן שלי, וכבר לא חשבתי שזה אפשרי.

תודה שאפשרת לנו לחדש את הקשר ביננו ואת התקשורת שלנו כאמא ובן.״

נעמי (עם עמרי, 8), הדר יוסף

מה בסדנה:

סדרה של פעילויות צילום מקסימות ומותאמות גיל,

הדרכה צמודה, 

קבוצות קטנות ואינטימיות,

עבודה זוגית אישית, כל אחד בקצב ובסגנון משלו,

בסביבה שקטה, נינוחה, עם המון רוגע ונחת ופרטיות,

מותאם ומיועד למצלמות סמארטפונים,

ובונוס נוסף וללא עלות - תמונות שלכם, כל זוג בנפרד, מצולמות על ידי צלם פורטרטים מקצועי. גם למזכרת, אבל גם כדי שתראו, אבל באמת תראו, איך כל זה נראה, אבל באמת נראה, מהצד

הצלחת לייצר משהו כל כך שונה ואחר בנוף הזה של פעילויות החופש הגדול. ממליצה, ממליצה, ממליצה. 

אביבית שולמר, נתניה

דקלה בורוכוב, תל אביב

מספר מקומות מוגבל, הרשמו עכשיו:

איך נרשמים? בקלות. מתקשרים אומרים תרשמו אותי. או שולחים מייל. או משאירים הודעה פה. או נכנסים לקישור הזה שפה ושולחים את טופס ההרשמה.

 

אבל אל תחכו. כי ההרשמה המוקדמת היא ממש לזמן קצר וכדי לשמר אווירה רגועה ונינוחה, מספר המקומות ממש מוגבל. 

לאור התחדשות החשש מהתפרצות הקורונה - אנו מצמצמים משמעותית את מספר המשתתפים בכל סדנה. בהתאם לכך הוספנו מועדים חדשים להרשמה:

הפרטים:

בחזרה לכל הקורסים והסדנאות

מיועד לילדים מגיל 7 ומעלה,

בזוגות של אחד על אחד - כל ילד והמבוגר שלו.

*צרו קשר לגבי תאומים. :-)

שימו לב למועדים החדשים:
(*מועדים מוחשכים סגורים להרשמה)

25 ליוני, יום שישי, שעה 09:00-12:00  

1 ליולי, יום חמישי, שעה 16:00-19:00 
9 ליולי, יום שישי, שעה 09:00-12:00 

23 ליולי, יום שישי, שעה 09:00-12:00 

יום שבת, 31 ליולי, שעה 10:00-13:00 

6 לאוגוסט, יום שישי, שעה 09:00-12:00
יום שבת, 14 לאוגוסט, שעה 10:00-13:00
19 לאוגוסט, יום חמישי, שעה 16:00-19:0

בית המכון לחקר ויזואלי

*דרך עין חי 33, כפר מלל (הוד השרון)

380 ש״ח לזוג של הורה וילד, 

520 ש״ח לזוג הורים עם שני ילדים,
(דמי הרשמה של 120 ש״ח יגבו בעת התשלום, כחלק מסך התשלום לסדנה). 

 

כדי לשמר אווירה אינטימית ורגועה, מספר המקומות באמת מוגבל.
סה״כ משתתפים לסדנה - עד 10 זוגות. 

לפרטים נוספים וכדי שנשמור לכם מקום, הרשמו עכשיו:

 

 • האם זהו קורס צילום?
  לא. זהו קורס של הסתכלות דרך מצלמה. הקורס לא מתיימר ללמד צילום מקצועי. אבל המצלמה היא הכלי שלנו, ונלמד לעבוד איתו, לרתום את סגולותיו המיוחדות ולאלף אותן לצורך הסיפורים שלנו. נלמד חשיפה, עומק חדות, עדשות, פילטרים, אור, וזמן ואיך שהמצלמה רואה אותם. נלמד פוקוס וקומפוזיציה, וצבעים, רקע וחזית - ובעיקר נלמד איך כל אלו מאפשרים לנו לראות, אבל באמת לראות, אחרת.
 • האם נדרש ממני ניסיון צילום קודם?
  לא. יסודות צילום שנדבר עליהם בקורס יילמדו מאפס. אם יש לך ניסיון, או תשוקה לצילום ורקע של עבודה עם מצלמה, אדרבה. זו הזדמנות לקחת את הכישורים הללו הלאה וללמוד איך ליישם אותם במרחב הזדמנויות צילום רחב ושונה.
 • האם יש צורך במצלמה מקצועית או רצינית?
  כן ולא. העקרונות איתם אנחנו עובדים מותאמים גם לעבודה עם מצלמות טלפונים או טאבלטים או מצלמות דיגיטליות פשוטות. יחד עם זאת - ככל שהמצלמה איתה תעבדי תאפשר לך לעשות איתה יותר, כך תוכלי להעמיק את החקר ואת ההסתכלות ולפיכך גם את התהליך שהם מאפשרים. מצלמה שמאפשרת לשלוט על צמצם ותריס, או להחליף עדשות תאפשר יותר ממצלמה שמצלמת אוטומטית. ההמלצה שלנו - פרגני לעצמך מצלמה רצינית שתתן לך יכולת ביטוי מקסימלית. אם את לא יודעת לעבוד איתה, זו ההזדמנות ללמוד.
 • האם זוהי קבוצת תמיכה? האם זה תהליך טיפולי?
  כל קבוצה היא קבוצת תמיכה, וכל תהליך יכול להיות תרפויטי, גם אם הוא לא נקרא כך רשמית. זהו לא טיפול, ואין פה יומרה או שאיפה (או אחריות) טיפולית. אבל כן, בהחלט ובאופן גורף - יקרו לנו תהליכים מקלים, מייטיבים, מחוללי שינוי ומשמעות. לכן גם נדרשת פה מידה של חשיפה ופתיחות. הכל נעשה בעדינות ובמידה המתאימה לך, ברגישות ובחברותה אינטימית ותומכת. אבל כן, עבודה בקבוצה דינמית, היא תמיד, כשמאפשרים לה להיות, עבודה רגשית.
 • מהו התהליך היצירתי שיתקיים? מהו התהליך האימוני?
  אנחנו נצלם, נכתוב, נביע עצמינו באופנים שיאפשרו חשיפה ובירור של הסיפור שלנו. ונתאמן בלראות באופן מודע. עקרונות האימון לראייה מודעת (VCT) שאובים מעקרונות הפסיכולוגיה הקוגניטיבית התנהגותית (CBT) בשילוב עם נגיעות מעולמות המיינדפולנס והדהרמה, NLP ופוטותרפיה. השילוב של כל הכלים הללו ביחד רוקח לנו חוויה ייחודית ומיוחדת, מופלאה ומשמעותית במיוחד.
 • איך נרשמים?
  מתקשרים, שולחים הודעה, או מקליקים על כפתור ההרשמה שבעמוד זה. מספר מקומות מוגבל כך שהרשמה מוקדמת היא ייתרון, ולכן גם ניתנת הנחה להרשמה מוקדמת. דמי הרשמה של 250 ש״ח יקוזזו מהתשלום המלא לסדנה. וניתן לשלם בשני תשלומים. במקרה של ביטול השתתפות, עלות הקורס תוחזר במלאה, למעט דמי ההרשמה. לפרטים או לשאלות נוספות, את מוזמנת ליצור קשר. תמיד נשמח לשוחח ולהכיר.
 • יש לך שאלה נוספת שלא מצאת לה כאן תשובה?
  צרי איתנו קשר - יכולה לשלוח מייל (בלינק שבתחתית העמוד) באפליקצית השיח (שבתחתית העמוד משמאל), או בטלפון. נשמח לחזור אליך מה שיותר מהר.

שאלות ותשובות:

אז קחו הפוגה מהמזגן או מהמחשב. קחו הפסקה מהקניון ומה״אמא תקני לי״. בלי ארטיק מטפטף או רמקולים מצווחים, בלי ״בסוף זה יגמר בבכי״, או לחשב את הימים עד סוף החופש. רק אתם, הילדים, והמצלמה -  בעולם משלכם - בואו לראות זה את זה מחדש.

bottom of page