%D7%AA%D7%A2%D7%A8%D7%95%D7%9B%D7%9401.jpg

קורסים לילדים ונוער - קיץ 2021

מוזמנים להצטרף אלינו לקיץ של צילום מודע: 

מה באמת אנחנו מצלמים כשאנחנו מצלמים? מה בדיוק אנחנו רואים כשאנחנו מצלמים? כמה תמונות אנחנו מצלמים באותו רגע אחד בו אנחנו לוחצים על כפתור המצלמה? מהי חשיפה, ומי מחליט אם היא טובה או לא? מהי מסגרת, ומי מחליט מה נכנס בתוכה ומה נשאר בחוץ? מה היא בדיוק זוית ראייה, מה זה פרופורציה, או פרספקטיבה, איך משנים עדשות, מה בין סלפי לפורטרט, שחור או לבן, או וצל, למה משתמשים בפילטרים, מה זה קהל, ולמה זה משנה? בואו, לצלם סיפור.

קורסי הקיץ של המכון לחקר ויזואלי הם היחידים והיחודיים בארץ המשלבים עבודת מצלמה, שפה צילומית וכישורי צילום כדי ללמד ולעודד ילדים ומתבגרים לפתח כישורי ראייה מודעת וחשיבה ביקורתית ומייטיבה בעולם בו הם כל הזמן, מוקפים, מוצפים, חיים - בתמונות. 

 

באופן קליל, מהנה, יצירתי ומאד מאד משמעותי, הילדים עושים צעדים ראשונים בחקר ויזואלי וראייה מודעת, ורוכשים לא רק מיומנויות צילום - אלא גם מיומנויות חברתיות, תקשורתיות, בטחון עצמי, וכלים כל כך חשובים לפיתוח חשיבה מודעת, מיטיבה וחיובית. תקשורתיים. 

 

הקורסים מיועדים לגילאי 9-15, והתכנים, בשני מסלולים שונים, מותאמי גיל:

כיתות ד׳ עד ו׳: 8/8/21 - 13/8/21 

כיתות  ז׳ עד ט׳: 15/8/21 - 20/8/21

מצגת הורים וילדים פברואר125.jpg

שישה ימים בשבוע, ראשון עד שישי (כולל) 
בין השעות השעות 10:00-14:00
בבית המכון לחקר ויזואלי -

דרך עין חי 33, כפר מל״ל (ליד כפר סבא). 

להרשמה הקליקו כאן.png
להרשמה הקליקו כאן.png
img_6006_מצגת_3 Digit Serial Number.jpg

מה לומדים?

בהנחייה קלילה, חוויתית ומותאמת גיל אנו נחקור ביחד את:

השפה צילומית, הדיאלוג הצילומי, ואיך מצלמים סיפור,

כלים של צלם: (חשיפה, פוקוס, מסגור, קומפוזיציה, צבע/שחור/לבן, פורטרטים, זויות

ראייה, עדשות, פילטרים, קהל).

״ראשית קריאה״ בחקר ויזואלי וראייה מודעת: לקחת שליטה על החשיפה כדי לקחת שליטה על הסיפור,

ביקורת עבודות ושיח גלריה אישי וקבוצתי, עיבוד, הבנה, ניתוח. 

עריכה, אוצרות, חשיפה, ותערוכת סיום בהשתתפות ההורים. 

להרשמה הקליקו כאן.png

עלות והרשמה:

עלות הקורס היא 1500 ש״ח, והיא כוללת:

שישה ימי פעילות של קורס בוטיק, 

בקבוצות קטנות של לא יותר מעשרה משתתפים, 

שיעורי צילום, עבודת מצלמה, התנסות ותרגול,

חומרים וציוד, כיבוד קל ופינוקים (לא שוקו ולחמנייה, אבל כן נגיד קרטיבים בסוף היום)
הפקת תערוכת סיום - כולל הפקה גרפית, הדפסה, תצוגה, וארוע סיום בהשתתפות ההורים. 

img_5046_נבחרת.jpg
להרשמה הקליקו כאן.png

זמן קורונה: 

בגלל מגבלות הקורונה ולמען שמירה מיירבית על בריאותם של הילדים ושלנו כולנו:

ההרשמה מוגבלת לקבוצות קטנות, של עד עשרה משתתפים לקבוצה,

לא נוכל לכלול ארוחת צהריים.

שתייה וכיבוד קל יוגשו לאורך היום אבל על הילדים להגיע מצויידים בארוחת צהריים אישית,
בחלל כיתות הלימוד נבקש מהילדים להקפיד על מסכות.

בזמן תרגולי הצילום בחצר בחלל הפתוח, כמובן שניתן להסיר אותן. 

לתערוכת הסיום שבסוף הקורס ההורים מוזמנים להגיע. כניסה תתאפשר בהתאם לדרישות התו הירוק. 

לאיזה גילאים מיועדים קורסי הקיץ?


הקורסים מתקיימים בשני מחזורים, בני שבוע כל אחד, המותאמים לשתי קבוצות גיל.
מחזור שבועי אחד מיועד לתלמידי כיתות ד׳-ו׳ (גילאים 9 עד 12),
ומחזור שני מוקדש לתלמידי כיתות חטיבת הביניים, ז׳-ט׳, (גילאים 12-15).
האם יש צורך בניסיון או יכולת צילום?


לא. צריך ניסיון בהסתכלות ויכולת לראות. וגם קצת סקרנות :-) כל התכנים ותרגולי הצילום מותאמים במיוחד למגוון יכולות צילום וגילאי המשתתפים. גודל קבוצה קטן וההנחיה והליווי הצמודים לכל אורך הקורס מאפשרים התנסות מותאמת רמה ויכולת, חוויה מגדלת ומעצימה, ולמידה שהיא מהנה וכייפית.
האם יש צורך במצלמה מקצועית או שניתן לעבוד עם סמרטפונים?


כן ולא.
הקורסים בנויים לעבודה עם מצלמות סמאטפון, וכל פעילות הצילום מתאפשרת בקלות עם כל מצלמה דיגיטלית פשוטה ובסיסית ביותר. עם זאת, למי שיש מצלמה רצינית או לחובבי צילום בכל הגילאים - זו הזדמנות נהדרת לתרגל, ללמוד, לקבל קצת טיפים - ולצלם תמונות מרהיבות וייחודיות.
עלות הקורס


עלות כל מחזור קורס היא 1500 ש״ח, לתשלום באמצעות אפליקצית תשלומים, אשראי, צ׳קים, או העברה בנקאית, לנוחיותכם. *עלות הקורס כוללת הפקת תערוכת סיום, תצוגה, וכמובן ארוע סיום. לא כדאי לפספס. כדי להבטיח את מקומכם אנו מבקשים להסדיר את ההרשמה באמצעות דמי הרשמה בסך של 120 ש״ח, אשר יקוזזו מהתשלום המלא לקורס *ולא יוחזרו במקרה של ביטול הרשמה תוך פחות משבועיים ממועד פתיחת הקורס, למעט מקרים מיוחדים או הנחיות משרד הבריאות ו/או הרשות המקומית בנוגע לתקנות הקורונה.
במקרה של ביטול השתתפות, עלות הקורס כמובן תוחזר במלואה, למעט דמי ההרשמה. שימו לב כי לא תוחזר עלות הקורס לביטולים של פחות מ 72 שעות לפני מועד תחילת הקורס.
יש לכם שאלה נוספת שלא מצאתם לה כאן תשובה?


צרו איתנו קשר - אפשר לשלוח מייל (בלינק שבתחתית העמוד) באפליקצית השיח (שבתחתית העמוד משמאל), או בטלפון. נשמח לחזור אליכם מה שיותר מהר.
האם זה קורס צילום? ומה זה ראייה מודעת?


במכון לחקר ויזואלי אנחנו מלמדים את כולנו - מבוגרים וילדים כאחד - איך לחיות חיים טובים יותר, מאושרים יותר, בריאים יותר פיזית ורגשית, בעולם שהוא כולו מורכב מתמונות. תחשבו על זה כמו שפה - אנחנו מלמדים את האנושות מחדש איך לדבר, לתקשר, לקרוא ולכתוב בתמונות, או בשפה שהיא היום הכי נפוצה בעולם, הכי בינלאומית, הכי מוכרת לכולם - אבל שרובינו, לא כל כך מבינים. והשפה הויזואלית, או תמונה - היא שפה מצולמת. אז אנחנו עובדים עם מצלמה. אנחנו לומדים לראות כמו מצלמה, להבין איך מצלמה עובדת, לדבר כמו מצלמה, להכיר את השפה הצילומית ואת ״ההווויה הצילומית״, לפענח איך תמונה עובדת, ולמה היא עובדת ככה, ובעיקר - אנחנו לוקחים בחזרה את השליטה על המצלמה, על הראייה, ועל התמונה - או הסיפור - אותו אנחנו מצלמים. קוראים לזה ראייה מודעת.

אז כן. הילדים לומדים צילום. אבל גם הרבה מעבר לזה. הם לומדים לראות, להתבונן, לשאול שאלות, לפתח ידע וגם מודעות לסביבה הזו בה הם חיים, ולרכוש כישורי חיים, משני חיים.
מי מלמד את הקורס?


את הקורסים מנחה ויקי מוצפי, צלמת, פוטותרפיסטית ומוסמכת המכון לחקר ויזואלי באימון לראייה מודעת. תוכנית הקורסים היא בפיתוח ובליווי שיבי איסמן, צלמת, מתמחה בסוציולוגיה ויזואלית ותקשורת חזותית, מייסדת המכון לחקר ויזואלי ומפתחת האימון לראייה מודעת (VCT) ותוכניות ההכשרה בחקר ויזואלי במרחב תחומים ומסגרות המכון.
כמה משתתפים בכל מחזור?


אנחנו מקפידים על קבוצות קטנות ואינטימיות כדי לאפשר את השיח והעיבוד הכל כך חשובים של העבודה הצילומית. לפיכך, מספר המשתתפים בכל מחזור הוא מקסימום עשרה ילדים. כדי לשמור על גודל קבוצה קטן, בהתאם למספר הנרשמים ובאם אפשרי, אנחנו פותחים מחזורים נוספים.
מהו סדר היום של קורסי הקיץ?


אנו מתחילים בדיוק בעשר בבוקר עם התכנסות ותרגיל צילומי כדי לחמם את שרירי העיניים. עד 12 אנחנו מרחיבים את הנושא אותו אנו בוחרים לחקור באותו יום - בהסברים פרונטלים, מצגות, תרגולים, וכמובן הרבה התנסות מעשית. ב 12 אנו עושים הפסקת צהריים פעילה. זה אומר שבזמן הארוחה, הילדים בוחרים תמונות שירצו לחלוק עם הקבוצה, ממיינים אותן, מעבדים אותן ומעבירים אותן לקבוצה כהכנה לשיח גלריה שמתקיים בהמשך. *לאור הנחיות תהקורונה על כל משתתף להגיע אם ארוחת תהריים אישית, ארוזה בנפרד ובקבוקי שתייה. בהתאם להנחיות התו הירוק, אנו נבקש מהילדים שלא לחלוק מזון או שתייה.
ב 12:30 אנחנו מתכנסים לצפייה קבוצתית בתמונות, לשיח גלריה ולעיבוד התמונות והתהליך הצילומי. אנו מסיימים את היום לקראת 14:00 בסבב סיום וסיכום מצולמים של היום.
האם הקורסים כוללים ארוחת צהריים?


לא. לאור הנחיות משרד הבריאות ותקנות התו הירוק, לא נוכל להגיש ארוחת צהריים קולקטיבית. אנו מבקשים מכל משתתף או משתתפת להגיע עם ארוחת צהריים אישית ארוזה בנפרד, ועם בקבוק שתייה אישי. כיבוד קל במארזים אישיים ושתייה יהיו זמינים לאורך כל שעות הפעילות.
האם הפעילות מתקיימת בחוץ או במזגן?


גם וגם, וכמובן שבהתאם לתנאי מזג האוויר, לאווירה, ולמצב הרוח. יש לנו בבית המכון לחקר ויזואלי שתי כיתות לימוד (כיתה סדנאית וכיתה קורסית), וחצר פרטית, מוצלת שיש בה גם רוב היום רוח נעימה. התכנסות ושיח גלריה עם התמונות לרוב יתקיימו בפנים, במזגן. הפעילות הצילומית, לרוב מתקיימת בחוץ.
מהי תערוכת הורים ומתי היא מתקיימת?


ביום האחרון של כל מחזור (סמנו לעצמכם מראש - זה יום שישי בבוקר), אנו מזמינים את ההורים (או חברים, סבא וסבתא, או משפחה) לציין איתנו את סיומו של הקורס בתערוכת בוגרים אשר אנו נציג במכון. נכון, זה יום שישי בבוקר, אבל חשוב לנו - ובמיוחד לילדים שלכם - שתהיו שם, שתראו אותם, שתהיו הקהל שלהם למה שהם בחרו לחשוף.

פרטים מדוייקים על התערוכה ינתנו במהלך הקורס.
ומה עושים עם הקורונה?


הבריאות של כולנו - ילדים ומבוגרים - חשובה לנו לאין ערוך. גם לא נרצה לקחת אחריות על הדבקות, בידודים ושאר מרעים בישים המאפיינים את התקופה הזו. לכן, אנו נבקש ונקפיד לשמור על כללי ההתנהגות הבאים:

- לא יותר מעשרה ילדים לכל מחזור של פעילות
- בכל פעילות בחללים הסגורים הילדים יתבקשו לשמור על ריחוק הגיוני וגם על מסכה על הפנים לאורך כל הפעילות.
- פעילות בחוץ ללא מסכות, אבל כן עם תשומת לב לרחיצת ידיים, אלכוג׳ל, ומגבוני חיטוי.
- לא תוגש ארוחת צהריים קולקטיבית. הילדים יתבקשו להגיע עם ארוחת צהריים אישית, ארוזה בנפרד, ועם בקבוק מיים פרטי. כיבוד קל במארזים אישיים יוגש לאורך היום.
- הגעת הורים ומבקרים לתערוכה המסכמת תתקיים לפי הנחיות התו הסגול (חיסון, בדיקת קורונה עדכנית, אישור יציאה מבידוד). - ולהיזהר. בלי בהלה או דאגת יתר, בלי לצאת מפרופורציות, אבל בגבול הטעם הטוב וההגיון הבריא.
איך נרשמים?


הכי טוב ולמען הסדר הטוב עדיף להרשם באמצעות טופס ההרשמה שבעמוד זה. אפשר גם להתקשר, לשלוח הודעה או מייל באמצעות הקישורים של ״צרו קשר״ שבאתר. מספר מקומות מוגבל כך שהרשמה מוקדמת היא יתרון.

כדי להבטיח את מקומכם אנו מבקשים להסדיר את ההרשמה באמצעות דמי הרשמה בסך של 120 ש״ח, אשר יקוזזו מהתשלום המלא לקורס *ולא יוחזרו במקרה של ביטול הרשמה תוך פחות משבועיים ממועד פתיחת הקורס, למעט מקרים מיוחדים או הנחיות משרד הבריאות ו/או הרשות המקומית בנוגע לתקנות הקורונה.
במקרה של ביטול השתתפות, עלות הקורס כמובן תוחזר במלואה, למעט דמי ההרשמה. שימו לב כי לא תוחזר עלות הקורס לביטולים של פחות מ 72 שעות לפני מועד תחילת הקורס. לפרטים או לשאלות נוספות, אתם מוזמנים ליצור קשר. תמיד נשמח לשוחח ולהכיר.
באיזה ימים ושעות מתקיימת הפעילות?


הקורסים מתקיימים בשני מחזורים, בני שבוע כל אחד.
שישה ימים בשבוע, בין השעות 10:00 - 14:00

שאלות ותשובות:

להרשמה הקליקו כאן.png
להרשמה הקליקו כאן.png