top of page

הילה בורג, פוטותרפיסטית, תל אביב

VCT_016.JPG

קורס ההסמכה לאימון בראייה מודעת (VCT)™

שנה״ל 2021-2022

״הקורס באימון לראייה מודעת היה עבורי, ללא ספק, אחד המסעות המשמעותיים בחיי. זה מסע שהיה עבורי מקור השראה, גילוי, צמיחה והשתנות.״                              

 נורית רפפורט, בוגרת מחזור א׳

תשעים ושלושה אחוזים מהמידע אותו אנו צריכים לעבד מדי יום, רק כדי להתנהל כאנשים מתפקדים בחברה - עובר לנו מול העיניים. כדי לתקשר, כדי לנהל מערכות יחסים, כדי לקבל החלטות, כדי להתקיים כלכלית, פיזית, בריאותית, כדי ללמוד, כדי כדי להתבדר, כדי להנות, כדי להרגיש, כדי להקים משפחה, כדי להתרבות - היום כפי שמעולם לא נדרשנו אי פעם בעבר, אנחנו חייבים לעבד מידע ויזואלי. אנחנו חייבים לראות. 

אבל רובינו, לא רואים ממטר. אנחנו מצלמים את עצמינו לדעת - מבלי לדעת. הילדים שלנו מתקשים, הנוער שלנו חרד, המשפחות שלנו מאותגרות, המוסדות שלנו מתפרקים, הארגונים שלנו נאבקים, ואנחנו - הולכים בתוך כל זה לאיבוד: רגשית, התנהגותית, פיזית.

 

ועם כל זאת, אנחנו לא עוצרים לרגע לשאול, לברר, להבין: איך החיים האלו, בחברה כל כך היפר ויזואלית, משפיעים עלינו כאנשים, כחברה, כתרבות, כאנושות? ומה, אם בכלל - אפשר לעשות עם כל זה? 

״פתאום הבנתי את כוחה של המצלמה ככלי שחוקר את המציאות שלנו, אבל שגם מאפשר לנו לשנות אותה...״       

 שרון שובע, בוגרת מחזור א׳

המכון לחקר ויזואלי הוא המרכז היחידי בארץ אשר מוקדש כולו לחיים בתרבות שהיא היפר-ויזואלית, למה שהתרבות הזו עושה לנו, לאיך שהיא משנה אותנו, ובעיקר - למה שאנחנו יכולים לעשות, צריכים לעשות, עם כל זה. חקר ויזואלי היא המתודה אותה פיתחנו אשר נותנת מענה לאתגרים ועושה שימוש בהזדמנוית של חיים שעוברים לנו דרך מצלמה, וזו המתודה אשר באמצעותה אנחנו מניעים שינוי במגוון עצום של מרחבי עבודה, אוכלוסיות, קהילות, ושימושים. 

הקליקו על תמונה להגדלתה:

״זה קורס שגרם לי לשינוי משמעותי בחיים, גם האישיים וגם המקצועיים. כל ההסתכלות שלי היום, היא אחרת.״ 

   שרון שובע, בוגרת מחזור א׳

האימון לראייה מודעת (VCT) הוא המודל התרפויטי של חקר ויזואלי. זו שיטה חדשנית ופורצת דרך אשר ניתן לחולל באמצעותה שינויים מייטיבים, משפרים, משני חיים. האימון לראייה מודעת היא גם השיטה היחידה שעושה שימוש בכלים הכי רלוונטים, הכי עכשווים אשר במרכז האתגרים איתם אנו מתמודדים כיום - כילדים, נוער, בוגרים, אנשי משפחה, אנשי קריירה, מבוגרים ומזדקנים - בכל תחומי החיים.  

באמצעות עבודה עם מצלמה ובאינטגרציה של מודלים, כלים, שיטות טיפול נסמכות ראיות, ומחקרים מדעיים מתחום המח והנוירופסיכולוגיה, האימון לראייה מודעת (VCT) מהווה שיטת עבודה ייחודית, פרקטית, ואפקטיבית מאין כמוה להנעת שינויים רגשיים בעבודה פרטנית, קבוצתית, וארגונית.  

השתמשו בחיצים כדי לדפדף, התעכבו עם העכבר על הציטוט כדי לעצור:

״הקורס באימון לראייה מודעת, היה עבורי, ללא ספק, אחד המסעות המשמעותיים בחיי. זה היה מסע דרך עדשת המצלמה אל הדיקדוק הפנימי שבי. מסע של התבוננות וחקר ויזואלי אל תוככי המהות, המשמעות והערך.״

נורית רפפורט, עין ורד

קורס ההסמכה המלא לאימון בראייה מודעת - שנה״ל  2021-2022

קורס ההסמכה של המכון לחקר ויזואלי מיועד לכל מי שתפקידם הוא להנהיג שינוי באוכלוסיות עמן הם עובדים. זה כולל אנשי טיפול, עובדים סוציאלים, חינוך והוראה, יעוץ ארגוני, הנחייה, הדרכה, אימון אישי, אנשי מדיה ותקשורת, עם או בלי רקע וניסיון בצילום. מטרת הקורס, והוא בנוי כך, היא לתת לתלמידיו את מרחב הידע והפרקטיקה של האימון לראייה מודעת במטרה לאפשר להם, מיד עם סיום הקורס ולפעמים אפילו במהלכו - להתחיל לעבוד, ליישם, להטמיע את האימון לראייה מודעת בעבודתם בשטח. המטרה היא מעשית: מלשון לעשות. להניע. שינוי. 

לצורך כך פיתחנו קורס עשיר, מגוון, מלא בתכנים ובסדנאות מעשירות, בהתנסויות אישיות, ובחוויות תהליכיות אותן כל משתתף בקורס עובר. זהו הקורס המלא והמורחב, המעניק לבוגריו את כל מה שצריך כדי לצאת ממנו לא רק עם תובנות משנות חיים, אלא גם עם כלים, יכולות, כישורים לשנות חיים, לכל החיים.

* שני סמסטרים, 30 מפגשים, 135 שעות אקדמיות

* מפגשי תרגול קבוצתי, מפגשי למידה פרטניים, ומפגשי אימון אישיים עם כל משתתף,

* למידה עיונית ותיאורתית, למידה סדנאית, ולמידת כלים מעשים ופרקטיקות עבודה,

* הרצאות אורח של מרצים מובילים בתחומי האינטגרציה, 

* ליווי צמוד בפיתוח מודל להטמעת האימון לראיה מודעת במרחבי העבודה של המשתתפים (עבודת גמר)

* מפגשי הנחית עמיתים מבוקרים לקראת הגשת עבודת הגמר

* ליווי פרקטיקום אישי וקבוצתי, לבוגרי הקורס בהטמעת המודלים שפיתחו בסיומו

* קורס ההסמכה השנה ייפתח עם קורונה ובלעדיה, ויתקיים בהתאם להנחיות משרד הבריאות, השכל הישר, ומתוך אחריות אישית וחברתית לתלמידים ולקרוביהם. מפגשים יתקיימו בפורמט פרונטלי ככל שיתאפשר, אבל אנו ערוכים ומנוסים במפגשי זום קבוצתיים ופרטניים אשר הוכיחו את עצמם השנה כרלוונטים, מאפשרים, ועתירי הזדמנויות לעסוק בחקר ויזואלי משובח במיטבו. 

הצטרפו אלינו למפגש חשיפה והכרות עם המכון, הקורס והתכנית:

יום ו׳ 30.7.21, בשעה 10:00
בית המכון לחקר ויזואלי, כפר מלל

המפגש הוא ללא עלות אבל בהרשמה מראש

״ידעתי שהיתי חייבת להרשם לקורס הזה, ולא התבדתי. 

בשורה התחתונה - אני ממליצה בחום. זה פשוט קורס מדהים.״

 הילה בורג, בוגרת מחזור א׳

לוגו שקוף.png

אז בואו,

bottom of page