top of page

Viral

ויראלי

visual inquiry of an epidemic

חקר ויזואלי של מגפה

לגלרית התערוכה

אנחנו חברת רשת. אנחנו מחוברים זה לזה ברשתות מסועפות של כבלים אופטים, קווי תקשורת, שרשורים וירטואלים כמו גם בשרשראות של חומצות אמינו, פתילי חלבון שמחברים אותנו זה לזה - ללא הבדל של דת, מין, צבע, לאום, גיל, או מיקום גיאוגרפי. 

וירוס הקורונה תפס אותנו בין לבין, גם וגם - והוא מתפשט בקרבנו, מנהל אותנו, עושה שמות במרקם האנושי שלנו, הוירטואלי והפיסיולוגי. וכמו זו שמחוצה לנו, כמו זו שבתוכינו, הויראליות של הקורונה אולי היא בלתי נראית, לא תמיד התסמינים ברורים, לא תמיד קל לנו להבחין בוירוס הזה. אבל הסימנים שהוא מותיר בנו, כפרטים וכחברה, הם עבורינו הראייה לקיומו. מלשון לראות. 

״ויראלי - חקר ויזואלי של מגפה״, היא תערוכה של חקר ויזואלי, גלובלי, המתחקה אחרי הסממנים החזותיים - אלו שאפשר לראות - של הויראליות שמטלטלת אותנו בימים אלו - כפרטים, כחברה, כתרבות, כאנושות. 

איך נראה הסיפור הזה, הכי גדול של האנושות במאה האחרונה? איך נראה, מצד אחד סיפור שהוא כל כך אישי ופרטני, ברמת התא הביולוגי של כל אחד ואחד מאיתנו - ומצד שני, חוצה גבולות, ימים וארצות, יבשות שלמות, כפר גלובלי אחד? איך נראות קהילות אנושיות וקהילות של וירוסים שחוברות יחד? איך נראית אנושות שמחד קשורה ביחד בלתי ניתן לריסון, ומאידך - מתכנסת, מתבודדת, שומרת מרחק ונגיעה? איך נראה הכולנו לבד וכל אחד ביחד הזה? ומה, הכי חשוב - אפשר ללמוד מכל זה? יצאנו לבדוק. לא מטושים ומבחנות. רק מצלמה ועדשות. זו ערכת הבדיקה שלנו. ויש לנו מספיק לכולם. 

״ויראלי - חקר ויזואלי של מגפה״ - היא תערוכת הסוציולוגיה ויזואלית הראשונה בעולם שהיא וירטואלית, שיתופית, גלובלית. תצלומים של כל העולם, מכל העולם - של מבוגרים, ילדים, בארצות שונות, במקומות שונים, שמאמינים באלוהים כזה או אחר, ושקוראים לו בשפות בשלל לשונות, עם גוונים שונים של צבע עור, או של הכיסוי שלו, מתוך מגדרים או מאחורי גדרות, כל מה שהופך אותנו לאנשים, ואנושות - באשר היא, ובשלהי התפשטות ויראלית.   

ויראלי - חקר ויזואלי של מגפה

קחו חלק בתערוכת הסוציולוגיה ויזואלית, הגלובלית, והוירטואלית הראשונה בעולם: צלמו את הקורונה שלכם. את הסיפור שלכם. והעלו תמונה למשלוח. מלאו את הפרטים הנדרשים (אנו עוסקים בחקר ויזואלי, לא במרקטינג. שום שימוש לא ייעשה בשום מידע שתמסרו. הפרטים הם לצורך קבלת תמונת מצב חברתית, תרבותית, אנושית. לא כדי למכור שום דבר לאף אחד. 

 

אנו ננסה להעלות את כל התמונות שישלחו לגלריה השיתופית של התערוכה, ואחרי שיפוט ראשוני בלבד*. התמונות, עם קרדיט מלא של הצלם, ועם שורת תיאור התמונה, יעלו באופן מתעדכן (on going) לאתר התערוכה, וככל שניתן בזמן אמת. 

לקחת חלק, להציג בתערוכה: 

להעלות תמונה:

Upload

* על כל התמונות לעמוד בתנאי הקבלה כפי שהם מפורטים בתקנון התערוכה. תמונות שלא יעמדו בקריטריונים המפורטים יפסלו באופן מיידי ולצמיתות. 

לתקנון התערוכה הקליקו כאן

שילחו

upload a photo:

ברכות. שיתפתם בהצלחה!

אופס, משהו לא עבד. אנא בידקו שכל השדות הנדרשים מולאו בהצלחה, את פורמט התמונה, ואת גודל הקובץת ונסו שנית. 

ENTER EXHIBIT'S GALLERY

לגלרית התערוכה המלאה. 

עכשיו עולה לגלריה:

תמונה שאין לה קהל היא תמונה שמעולם לא צולמה. לכן, שיח גלריה, בוידאו חי, גלובלי, הפתוח לצלמים וגם לקהל הרחב יערך מדי כמה ימים. השתתפות בשיח הנו ללא עלות אבל בהרשמה מראש כדי שנוכל להיערך בהתאם. 

 

זו ההזדמנות של כולנו לשוחח, לשמוע, לשתף, לעבד ביחד את הנתונים הויזואלים, את התמונות, את הסיפורים. זו ההזדמנות שלנו להביא את הדברים לחזית, להעלות אותם למודעות, לשנות. כמו שאומרים פה אצלינו - לקחת שליטה על החשיפה, כדי לקחת שליטה העל הסיפור - של כל אחד מאיתנו ביחד, של כולנו לחוד. פרטים, חברה, תרבות, אנושות.

 

הצטרפו אלינו וקחו חלק מקהילה גלובלית, חוקרת, שמניעה שינוי. 

שיח גלריה:

שיח גלריה הבא: יום א׳, 29.3.20

שפות: עברית ואנגלית. 

bottom of page